piątek, 30 listopada 2012

Metal, kolce i wężowa skóra, czyli wisior w stylu Glam Rock!

     Nadszedł czas, by zaprezentować Wam, jak wykonać wisior w stylu Glam Rock. Wisior w moim wydaniu będzie wykonany z użyciem wężowej skóry i kolców (zakupione w sklepie internetowym), a także łańcuszków (odczepionych ze szmateksowej bluzki, czyli recykling jak się patrzy). Ku mojemu zaskoczeniu, wisior wyszedł niezwykle lekki i efektowny, a z resztek materiałów udało mi się zrobić jeszcze jeden w wersji short. 


 Do wykonania wisioru potrzebujemy: 50cm wężowej skóry (Pasart ok.1.30zł za 1m), kolce 3cm i 1,9cm, kółka 7mm i 5mm, 2 końcówki, łańcuszki (mogą być srebrne i czarne), klej typu kropelka


 Krok 1: Do 50 cm odcinka skóry wężowej przyklejamy końcówki i zakładamy na nie kółeczka 7mm.


Krok 2: Na 7 mm kółeczka nakładamy łańcuszki różnej długości (odstępy pomiędzy łańcuszkami nie muszą być równe)


 Krok 3: Do łańcuszków w różnych miejscach przyczepiamy kolce na kółeczkach 5mm (mogą być też 4mm) A oto efekt finalny (niestety zdjęcia wyszły niezbyt ostre)


 I na koniec wisior typu krawacik z resztek:
Łańcuszek "składamy" mniej więcej na pół i na końce zakładamy 7mm kółeczka. Z jednej strony zakładamy karabińczyk. Następnie na środek dłuższego łańcuszka zakładamy symetrycznie 3cm kolce, natomiast na krótszy łańcuszek 1,9cm kolce (za pomocą 4/5 mm kółeczek). 

 Naszyjnik typu krawacik bardzo ładnie prezentuje się na koszuli (żałuję, że nie udało mi się go zaprezentować na czarnej, satynowej).

6 komentarzy:

 1. Można wiedzieć gdzie kupiłaś takie kolce?

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pasart.pl, ale na allegro też są. Wszystko prócz łańcuszków zakupiłam w pasarcie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na mojego bloga DIY
  http://srasrusro.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo fajny krawacić, takie delikatne a ostre akcenty bardoz mi się podobają

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się dość ciekawie i muszę powiedzieć, że bardzo mnie interesuje taka biżuteria. Tym bardziej, że ja często wykorzystuję biżuterię srebrną https://pl.silvexcraft.eu/3-bizuteria-srebrna do swoich codziennych prac.

  OdpowiedzUsuń