środa, 5 grudnia 2012

Pogotowie prezentowe, czyli pudełko nr 2

     Wiem, że może na pakowanie prezentów mikołajkowych trochę za późno, ale są przecież inne okazje, prawda? Dzisiaj pokażę pudełeczko-torebeczkę. 
Jako, że miałam nieco koralikowy zawrót głowy z zamówieniami na prezenty mikołajkowe, nie miałam czasu, by zbytnio zagłębiać się w dokładne pokazywanie krok po kroku jak narysować pudełeczko, proponuję skorzystać z cudownej mocy zaklęcia "kopiuj - wklej" i wydrukowanie szablonu. Z góry przepraszam za kiepską jakość zdjęcia.


Potrzebne będą: 
 • blok (najlepiej rysunkowy)
 • ołówek i gumka do mazania
 • linijka
 • taśma dwustronna
 • papier ozdobny
 • wstążka
 • dziurkacz
 • wydrukowany szablonKrok 1. 
Najpierw oczywiście należy wydrukować i wyciąć szablon, a następnie przerysować na kartkę z bloku. Zazwyczaj są nieco grubszej faktury niż kartka do drukarki.


Krok 2.
Wszystkie krawędzie zginamy dokładnie wzdłuż linii.Krok 3. 
Wycięte i pozaginane pudełeczko oklejamy taśmą od strony z narysowanymi liniami. Odcinamy wystające kawałki, ściągamy pasek ochronny i naklejamy papier ozdobny i sklejamy obie krawędzie pudełeczka, za pomocą listka.  

Krok 4.
Teraz zaczynają się schody, bo do akcji wchodzi dziurkacz. Na pokrywce, od wewnętrznej, nieoklejonej strony, zaznaczamy od obu krawędzi ok. 5 mm. składamy płasko pudełko wyciągając boki na zewnątrz.


Krok 5.
Wsuwamy spłaszczone pudełko do samego końca w taki sposób jak na zdjęciach. Linie, narysowane wcześniej na pokrywce pudełka wskazują miejsce, do którego powinna dochodzić krawędź dziurkacza.
Do zrobienia prawej dziurki należy wsunąć pudełko pod lewą gilotynkę, a do zrobienia lewej dziurki pod prawą, tak jak na zdjęciach (mam nadzieję, że dobrze widać). Tak na wszelki wypadek proponuję poćwiczyć na jakiejś kartce, żeby nie okazało się, że cała praca poszła na marne.

  
Po rozłożeniu powstaje nam coś takiego.


Krok 6.
Teraz wystarczy tylko złożyć pudełeczko. Najpierw naklejamy kawałek taśmy dwustronnej na podstawkę, by mieć pewność, że pudełko się nie otworzy i zaczynamy składanie :)
Krok 7. 
Wkładamy prezent (w moim przypadku bransoletka z koralików toho), zamykamy i zawiązujemy kokardkę Mam nadzieję, że instrukcja jest dość zrozumiała i nie będziecie mieć kłopotów z wykonaniem pudełeczka. Życzę powodzenia. Niżej prezentuje jeszcze kilka sposobów na wykonanie pudełeczka pochodzące z fanpage na facebook'u Different Solutions.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=335206203253850&set=o.271915499553486&type=1&theater
4 komentarze:

 1. Fajne te pudełeczka, pod choinke będzie jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. oj dużo z tym roboty, ale efekt końcowy bardzo estetyczny:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Osz! A zastanawiałam się jaka taka torebka na prezenty jest robiona! Genialne!! Muszę takie coś zrobić! Mogłabyś udostępnić szablony w większym formacie? Masz może więcej wzorów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A o jaki konkretnie format Ci chodzi? Próbowałaś może wkleić zdjęcie do worda i powiększyć?

   Usuń