sobota, 3 marca 2012

Kwiatek z filcu krok po kroku   Dziś będzie post z serii DIY (dla niezorientowanych: do it yourself). Ponieważ zbliża się wiosna, czyli czas noszenia chust, apaszek i szali wszelakich, a elementy tej garderoby warto jakoś upinać, postanowiłam pokazać jak można samemu zrobić broszkę w filcu. Broszka ta doskonale nadaje się także na wszelakie nakrycia głowy np. do czapki zimowej (na pewno zimą będzie to optymistyczny dodatek). Rozmiar i dobór kolorów zależy tylko i wyłącznie od nas, także drogie Panie - puszczamy wodzę fantazji i do dzieła!


     Co jest potrzebne:
  • kolorowy filc, wystarczy mały arkusz 20x30cm (w empiku kosztuje ok.1,50zł)
  • koraliki (można kupić w pasmanterii, albo rozbroić jakiś stary wisior)
  • agrafka
  • igła, nitka i nożyczki
  
Krok 1. 
Z filcu wycinamy płatki, najlepiej od szablonu (kształt i wielkość płatka możemy wg własnego uznania narysować na twardej kartce, następnie wycinamy i mamy szablon) . Ich ilość zależy od tego, jak chcemy żeby broszka wyglądała. Ja na zdjęciach prezentuję kwiatek z 15 płatkami o trzech różnych wielkościach (3x5).

Krok 2.
Każdy płatek marszczymy tak, aby powstało nam wybrzuszenie takie jak na zdjęciu, a następnie zszywamy (i tak każdy płatek osobno).Krok 3.
Kiedy zszyjemy już wszystkie płatki, wycinamy z filcu koło, a następnie partiami przyszywamy płatki. (Należy pamiętać, że spodnie płatki będą przykrywane przez wierzchnie,  dlatego nie należy się przejmować, gdy coś się krzywo przyszyje).


Krok 4.
Teraz należy przyszyć koraliki, najlepiej bezbarwną nitką taką jak do sutaszu. Zamiast koralików można nakleić kamień, bądź też przyszyć wcześniej kawałek koronki.


Krok 5.
Wierzchnia część jest już gotowa, natomiast by wykończyć część spodnią należy wyciąć większe niż poprzednio koło z filcu. Następnie koło te przyszywamy lub przyklejamy do spodu z uwzględnieniem agrafki (by można nią było przyczepiać broszkę).

  Broszka jest gotowa, można nią spinać chusty, przypinać do torebek, żakietów, czapek, czyli wszędzie tam, gdzie nam się podoba! :)
TUTAJ możecie zobaczyć, jak można zrobić broszkę nieco inaczej. POLECAM!!!


1 komentarz:

  1. are you doing all these things???:O omg your hand are amazing!!!

    www.tomelessismore.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń