piątek, 6 lipca 2012

Galaxy, czyli tym razem bez igły, nitki i nożyczek...

Wiem, że motyw galaxy nie jest już dla nikogo nowością, ale mimo to postanowilam zaprezentować tutorial w moim wykonaniu. Premiera tego posta i tak już ma znaczne opóźnienie, dlatego koniec rozpisywania się i do roboty!


Do wykonania koszulki z motywem galaxy potrzebować będziemy:
- koszulki (najlepiej czarnej, ja swoją kupiłam w secondhandzie za 2zł)
- farby akrylowe: czerwona, niebieska/granatowa, biała (wystarczą małe tubeczki)
- pędzle (wystarczy jeden cienki i jeden gruby, najlepiej z twardym włosiem)
- kubeczek z wodą
- gąbka (doskonale nadaje się taka do naczyń z szorstką jedną stroną)
- cerata na podkładkę 

KROK 1
Na paletę wyciskamy farby, lekko zwilżamy gąbeczkę i miękką stroną nakładamy czerwoną farbę.


KROK 2
Na koszulce rozcieramy czerwoną farbę w różnych miejscach, im bardziej chaotycznie, tym lepszy uzyskamy efekt. Następnie to samo robimy z farbą niebieską.


 KROK 3
Płuczemy gąbkę i na jej szorstką stronę nakładamy białą farbę. Następnie lekko wklepujemy ją (chaotycznie) w koszulkę, nawet na wcześniej nałożoną niebieską i czerwoną farbę.


KROK 4
Gruby pędzel moczymy w wodzie i białej farbie. Następnie "strzlamy" farbą na koszulkę tak, by powstały na niej różnej wielkości białe kropki. Czynność powtarzamy wiele razy. (Ważne, by farba nie była zbyt gęsta)


KROK 5
Na cienki pędzel nabieramy białą farbę i robimy dużą kropę. Następnie od środka kropki rozciągamy farbę w czterech kierunkach tak, by powstał krzyżyk, czyli duża gwiazda. Gwiazdy te robimy zaledwie w kilku miejscach.

 

KROK 6
Teraz pozostaje tylko poczekać, aż farba wyschnie. Pamiętajmy, że tak wykonaną bluzkę należy prać ręcznie w niskiej temperaturze.


 Na koniec chciałam się podzielić niezwykłymi obrazami z filmu "Drzewo życia", które mogą zainspirować wszystkich tych, którzy zechcą pobawić się w tworzenie motywu galaxy. Enjoy!!!

4 komentarze:

 1. Wow super. Czemu nie zrobiłaś mi nigdy galaxy jak jeszcze z Tobą mieszkałam!;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo nie miałam materiałów :P ale polecam - roboty na 15 minut, a farba schnie błyskawicznie. B. nie wiesz gdzie w Rzeszowie przenieśli sklep z koralikami???

   Usuń
 2. Ja tam swoje tak robię, że nie trzeba się z nimi specjalnie cackać i można prać :))

  OdpowiedzUsuń