piątek, 30 marca 2012

Pisankowy kurczaczekTym razem handmade w innym wydaniu. Ponieważ zbliża się Wielkanoc, postanowiłam pokazać jak można 
zrobić "karczochowe pisanki". Przyznam szczerze, że zdjęcia przedstawiają tzw."mój pierwszy raz" w tej technice. Mimo to uważam, że stworzony przeze mnie kurczak to prawdziwy pisankowy słodziak.

A TERAZ JAK ZROBIĆ WSTĄŻKOWĄ PISANKĘ KROK PO KROKU...

Co będzie nam potrzebne:
-styropianowe jajko (najlepiej na 7cm) 1,60zł/szt. w sklepie papierniczym
-szpilki - ok.1,90zł za opakowanie w sklepie papierniczym
-wstążki -1,20zł/m w pasmanterii (na jedno takie jajko potrzeba ok.3m wstążki o szerokości 2,5cm)
-czarne koraliki (można kupić w pasmanterii)

KROK 1
Wstążkę tniemy na fragmenty długości 5cm. Następnie na górną część styropianowego jajka przypinamy błyszczącą stroną jeden fragment tasiemki.
KROK 2
Bierzemy fragment tasiemki i zaginamy z niej trójkącik (oczywiście błyszczącą stroną do wierzchu), a następnie trójkąt ten przypinamy z czterech stron już przypiętej tasiemki.
KROK 3
Formujemy kolejne trójkąty i przypinamy je tak, by zakryć szpilki trójkątów już przypiętych. Robimy to piętrami, najlepiej tak by czubek trójkąta był w środku szpary pomiędzy dwoma trójkątami już przypiętymi wyżej. I w taki sposób obkładamy całe jajko, zmieniając kolor wstążki na biały po połowie jajka, jeśli chcemy by nasz kurczaczek był w skorupce.

KROK 4
Spód wykańczamy kolejnymi kawałkami wstążki, podwijając końcówki przed przypięciem tak, by nie było widać obszarpanych zakończeń wstążki.
KROK 5
Ucinamy ok.2 cm pasek czerwonej wstążki, zwijamy go w trójkącik i przypinamy jak dzióbek. Uwaga: wstążka powinna mieć szerokość 1-1,5 cm. Następnie koraliki przypinamy jako oczy. Oczy można również narysować flamastrem, albo przykleić kawałek cienkiego filcu. W pasmanteriach są czasem dostępne maleńkie oczy takie jakie przykleja się pluszakom.
  Nasz kurczaczek jest już gotowy. W podobny sposób możemy zrobić zająca używając brązowej wstążki i doczepiając uszka. Zachęcam do wypróbowania tej metody - nie może się nie udać (mi wyszło za pierwszym razem, a kolejne na pewno będą lepsze)!!!


2 komentarze: